Pozycjonowanie Youtube

29

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie YouTube to dosyć nowa i osobliwa forma pozycjonowania. Wymagane jest spore doświadczenie i budżet.

20

Agencja

Nasza Agencja pozycjonuje na YouTube. Dzięki doświadczeniu, umiejętnościom oraz narzędziom osiągniemy sukces na YouTube!

91

Efekty

Jeśli chcesz poznać efekty, sprawdź nasze Case Study. Budujemy skuteczne pozycje i jesteśmy efektywni.

Pozycjonowanie YouTube
Czym Jest

Pozycjonowanie YouTube

Pozycjonowanie YouTube to nic innego jak próba zwiększenia naszej widoczności na platformie. Jak to robimy?

Kiedy

Pozycjonować Na YouTube

Pozycjonowanie na YouTube to często jedyne rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje zwiększyć swoje wyświetlenia, zasięgi  i w konsekwencji – dochody. Kiedy więc warto?

Narzędzia SEO
Narzędzia

Jakich Używamy

Z czasem rozwoju SEO, powstały setki narzędzi które służą optymalizacji i rozwojowi naszej witryny. Z jakich narzędzi korzystamy my? Są to:

Pakiety Pozycjonowanie YouTube

Kup Teraz

Pakiet Solidny

Miesięcznie

999 zł

Pakiet Firma

Miesięcznie

2199 zł

Pakiet Korporacyjny

Miesięcznie

4999 zł

Pozycjonowanie Filmów Na YouTube

Prowadzisz kanał na YouTube? Jesteś youtuberem? Nie masz pojęcia, jak pozycjonować filmy na YouTube? Jeśli tak – dobrze trafiłeś. Pozycjonowanie YouTube to doskonałe rozwiązanie aby zwiększyć sprzedaż naszych produktów bądź usług. Jeśli potrzebujesz naprawdę szeroko zakrojonej kampanii na YouTube – oferujemy profesjonalny pakiet „Pozycjonuj na YouTube”. Dzięki niemu twoje filmy będą wysoko w wyszukiwarce YouTube, przez co zwiększysz ilość wyświetleń, sprzedaży oraz zysków.

Dlaczego YouTube jest tak popularny? To druga najbardziej popularna platforma społecznościowa po Facebooku. Zasięgi naszych filmów i kampania Google AdWords pozwalają nam zarabiać naprawdę solidne pieniądze. Jednak początki nie są takie łatwe. Jak się wybić? Jak być wysoko na YouTube? Jak nazywać, frazować i oznaczać nasze filmy? Jak analizować konkretny segment rynku? Czy ty też się nad tym zastanawiasz? Jeśli tak – świetnie, ten tekst ma ci wyjaśnić czym tak naprawdę jest pozycjonowanie filmów na YouTube.

YouTube to dynamiczna platforma. Każdego dnia uploadowane są tysiące, jeśli nie miliony filmów. Kanały rosną, wpadają w stagnację, bądź po prostu upadają. Dynamiczny rynek jakim jest YouTube ma swoje prawa – należy ich przestrzegać, aby osiągnąć sukces. Jak poradziły sobie najlepsze kanały na świecie? Jak budować wirtualną markę? Z jakich narzędzi korzystać, aby nasz brand rósł w dynamicznym tempie? YouTube to miejsce, gdzie pieniądze, sława oraz popularność może uderzyć w nas każdego dnia. Jednak nie obejdzie się bez odpowiedniego procesu nazywanego pozycjonowanie na YouTube.

Najskuteczniejsze Praktyki - Pozycjonowanie Na YouTube

Pozycjonowanie filmów jest bardzo podobne do pozycjonowanie w wyszukiwarce. Aby pojawić się wysoko w YouTube, konieczne jest budować wysokiej wartości treść oraz przekaz, który trafi do odbiorcy. W dzisiejszych czasach treść wideo jest dodatkowym, bardzo interesującym medium, które warto wykorzystać, aby przedstawić naszą firmę oraz brand. Co jest istotne podczas pozycjonowania filmów na YouTube? Jakie praktyki powinno się wykorzystać?

A) Analiza Słów Kluczowych – jedna z najważniejszych czynności już na samym początku. Aby znaleźć odpowiednią widownię, warto wiedzieć, co jest trendy, a co nie. Nie wszystkie frazy gwarantują nam oglądalność oraz dochody.

B) Edycja Filmów – jeśli już posiadamy słowa kluczowe, dobrze jest stworzyć porywające, profesjonalne i technicznie zoptymalizowane wideo. Tylko wtedy jesteśmy w stanie utrzymać uwagę widza

C) Optymalizacja Wideo – sam film to połowa sukcesu – kolejnym krokiem będzie optymalizacja tytułu, opisu oraz wszystkich elementów tekstowych. Jeśli chcemy przetłumaczyć nasz film na inne języki – warto to zrobić.

D) Promocja filmu – jeden z ostatnich, ale prawdopodobnie najważniejszych elementów – pozyskanie wyświetleń oraz użytkowników. Realny, prwawdziwych – którzy będą śledzić kanał i klikną „subskrybuj”.

Najważniejszym elementem pozycjonowania jest znalezienie odpowiedniej niszy. Jak je szukać? Jedną z najprostszym metod jest wykorzystanie autouzupełnienia. Youtube to wyszukiwarka – doskonale rozumie potrzeby swoich użytkowników i trendy które obecnie panują na platformie. Dlatego wpisując dowolne słowo związane z naszą branżą, zyskasz wgląd w popularne słowa poboczne oraz słowa długiego ogona. Warto też wykorzystać odpowiednie filtry – skonfigurować je i wybrać najlepsze, najskuteczniejsze i najbardziej dochodowe frazy. Warto pamiętać również o konkurencji. Jeśli dane słowo kluczowe jest konkurencyjne – trudno będzie przeskoczyć top wyniki na danej frazie.

Jak Przygotować Nasz Kanał Na YouTube

Ustawianie naszego kanału na YouTube wydaje się naprawdę proste – jednakże w rzeczywistości, na naszej drodze występuje sporo problemów. Korzystasz ze YouTube Studio? Sprawdź jak zrobić to w szybki i profesjonalny sposób.

A) Słowa Kluczowe – Musisz Je Mieć

Tak jak pisaliśmy wyżej – wybrane frazy to konieczność. Zaloguj się na konto, przejdź do studia YouTube. Wybierz opcję ustawienia i przejdź do widoku – KANAŁ. W zakładce „podstawowe informacje” znajdziesz niewielkie okno – to tam umieścisz wszystkie potrzebne frazy związane z działalnością Twojego kanału. Pamiętaj o innej, ważnej rzeczy – ustawieniu kraju!

B) E-Mail Kontaktowy I Opis Kanału – Bądź W Kontakcie Z Użytkownikami

Chcesz zarabiać i prowadzić kampanie reklamowe na swoim kanale YouTube? Musisz mieć możliwość kontaktu z reklamodawcami jak i z klientami. Oraz oczywiście – użytkownikami, którzy chcą mieć z tobą kontakt. To niewiarygodnie ważne! Istnieje też szansa, że ktoś będzie rościł sobie prawo do opublikowanych materiałów. Kontakt i rozwiązanie problemy, to dobra rzecz! Podobnie z opisem kanału – wykorzystaj tę przestrzeń do opisania tego, co tak naprawdę robisz, czym się zajmujesz i kim jesteś. Co trafi na kanał? Jakie treści zamierzasz publikować? Skąd jesteś? Dodaj lokalizację i umieść linki do innych platform. Istotną sprawą jest także dodawanie znaków wodnych – pomagają one w brandingu naszej marki.

C) Zadbaj O Swojego Subskrybenta

Dbanie o naszą widownię jest absolutnie kluczowe. Jeśli tego nie zrobimy, to popełnimy naprawdę poważny błąd. Możemy zacząć od wygenerowania linku, który będzie sugerował subskrypcję naszego kanału. Skopiuj więc link do swojego kanału i dodaj : ?sub_confirmation=1.

Będzie on wyglądać dziwnie – złożony z wielu nie powiązanych ze sobą znaków. Weźmy na przykład popularny vlog SEO Ahrefs – na początku mamy

https://www.youtube.com/c/AhrefsCom

Po modyfikacji będzie wyglądać to tak:

https://www.youtube.com/c/AhrefsCom?sub_confirmation=1

Dzięki takiej sztuczce jesteśmy stanie szybko i skutecznie zachęcić naszych fanów z innych serwisów do subskrypcji. Kolejnym krokiem o to, aby zadbać o klienta będzie tworzenie playlist – dzięki temu użytkownicy w prostszy sposób będą nawigować po twojej treści. Oznacz je kreatywną miniaturką – ważne, aby wtopiła się ona w naszą markę.

D) Tytuł Oraz Opis Filmu

Kolejna niezwykle istotna sprawa – tytuł filmu oraz jego opis. Tutaj do gry wchodzi intencja użytkownika. Warto przeprowadzić eksperyment myślowy i odpowiedzieć sobie na pytanie – czego tak naprawdę szuka osoba, która wpisuje konkretną frazę w wyszukiwarkę YouTube? Jeśli już odpowiemy sobie na to pytanie, zrobimy listę i wybierzemy odpowiednie słowa kluczowe – warto je wykorzystać w naszym opisie. Warto pamiętać, że musi być on dobrze zorganizowany. Powinien mieć minimum 450 znaków. W wynikach wyszukiwarki dwie pierwsze linijki pojawią się pod nazwą filmu – może to zwiększyć naszą konwersję!

Wielu Youtuberów posiada wcześniej przygotowany, bogaty w słowa kluczowe, linki oraz profesjonalną treść opis. Kolejnym elementem, który powinniśmy rozważyć są tagi. Są one dodatkowym elementem, który pozwala algorytmowi sygnalizować treść twojego wideo. Tagi na YouTube mają znacznie większe znaczenie niż te w wyszukiwarce. Właśnie dzięki nim możemy trafić naprawdę wysoko. Jednak trzeba się zmieścić w 500 znakach.

E) Film

Jeśli twoja widownia polubi twoje wideo i wytrzyma do jego końca – warto dodać elementy końcowe. Pokaż swojemu widzowi filmy z wcześniej przygotowanej playlisty – niech zobaczy wszystkie interesujące go materiały. Jeśli chodzi o dodatkowy element – warto dodać elementy kart – znajdziesz tę opcję w górnym prawym rogu. Zamieść skrót w postaci przejścia.

F ) Napisy Do Naszego Filmu

Kolejnym ważnym elementem odpowiedniej strukturyzacji naszego kanału na YouTube są napisy do filmu. Jest to wymóg konieczny, jeśli chcemy zapewnić widoczność naszych filmów dla osób, które są niesłyszące bądź oglądają nasze wideo z wyciszonym dźwiękiem. Jest to również element pozycjonowania – algorytm Google bardzo lubi napisy. Dzięki nim znacznie łatwiej nawigować po naszej platformie. Korzystając z edytora YouTube w bardzo prosty i przystępny sposób jesteśmy w stanie dokonać transkrypcji. Dzięki temu szybko dokonamy synchronizacji napisów z dźwiękiem. Z wykorzystaniem nowoczesnej technologii pozwoli to nam dopracować nasze wideo do perfekcji.

 

Dlaczego Warto Pozycjonować Na YouTube

Miliony ludzi na całym świecie posiada kanał na YouTube. Wielu artystów zarabia ogromne pieniądze prowadząc tam biznes. Google Ads oraz marketing działa na tak samo zaawansowanym poziomie jak w Google. Jeśli nie wiesz, jak to robić – warto zlecić to profesjonaliście. Jednak zadajmy sobie pytanie – jakie są zalety pozycjonowania na YouTube? Co można zyskać, będąc na tej platformie?

– Większą widoczność
– Wyrażenie opinii
– Klient i konwersja
– Ekspozycja naszej marki

To tylko kilka z wielu zalet prowadzenia naszego kanału. Generowanie zysku to tylko część tej operacji. Zwiększasz zaufanie do swojego produktu, marki i poprawiasz szansę na sukces. Jednak to nie wystarczy – ponad 90% filmów nigdy nie zobaczy ponad 1 tysiąca wyświetleń. To nie znaczy, że ty nie osiągniesz sukcesu. Z pomocą doświadczonej agencji, jesteś w stanie szybko i skutecznie pojawić się w top.

Według statystyk, twoje szanse na samym początku są niskie. Jednak pomoc doświadczonego zespołu pozwoli Ci szybką osiągnąć wymarzone efekty.

Reklamy Google Ads

Jak reklama Google Ads może pośrednio wpłynąć na nasze rankingi w YouTube? Jeśli prowadzisz kampanię Google Video Ads, jeśli użytkownicy masowo będą klikać w link z twoją stroną. Liczy się oczywiście liczba odsłon, dzielenie się naszym wideo oraz popularność. Te czynniki w dużej mierze wpływają na rankingi. Jeśli chcemy być wysoko w rankingu, warto pamiętać, że forma oraz treść filmu muszą być odpowiednio targetowane.

Tylko tak jesteśmy w stanie wykorzystać Google Ads w procesie pozycjonowania. Warto też pamiętać, że aby naprawdę osiągnąć sukces, musimy osiągnąć efekt lawiny marketingowej. Czyli ilość wyświetleń, polubień i komentarzy musi być naprawdę spora. Wtedy osiągamy wysokie prawdopodobieństwo sukcesu.

Podsumowanie

Pozycjonowanie filmów na YouTube to tak samo trudna i wyzywająca praca, jak pozycjonowanie w wyszukiwarce Google. Być może nawet trudniejsza, bo konkurencyjna jest tutaj podobna, a wysiłek włożony w produkcję wideo może być ogromny. Dlatego tak ważnym jest, aby zaczynać od kogoś, kto naprawdę wie co robi. Agencja Seochess pozwoli Ci znaleźć absolutnie najlepsze rozwiązania. Poprawne pozycjonowanie naszego filmu to dobry początek.

Nasza Umowa

Prosta

Podpisujemy dogodną dla Ciebie umowę na pozycjonowanie twojego sklepu. Do wyboru masz trzy rodzaje umów.

Efektywna

Nasza umowa jest efektywna. Oznacza to mniej więcej tyle, że wykonujemy maksimum tego, na ile się umówiliśmy.

Budżetowa

Możesz wybrać zarówno zaawansowane jak i budżetowe widełki cenowe. Wszystko zależy tylko od Ciebie.


Jakieś pytania?

Daj Nam znać.