Mapy Google

Mapy Google

to aplikacja do mapowania i nawigacji na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne od firmy Google. Mapy zapewniają szczegółowe wskazówki dojazdu do miejsca docelowego wraz z widokami satelitarnymi 2D i 3D, a także informacjami o transporcie publicznym. Mapy oferują również „Widoki ulicy”, czyli zdjęcia rzeczywistych ulic i okolic. Miliony stron internetowych wykorzystują Mapy Google jako wskazówki dojazdu do sklepów i biur.

Wydana po raz pierwszy na urządzenia z systemem Android w 2008 roku mobilna wersja Map Google była wkrótce dostępna na inne platformy mobilne, w tym Symbian, BlackBerry i Palm. Aplikacja mapowa firmy Apple była również zasilana danymi z Map Google (zobacz Mapy Apple).

Mapy Google korzystają z funkcji GPS urządzenia, jeśli są dostępne, a także z usług wyszukiwania lokalizacji przez sieć komórkową i Wi-Fi firmy Google. Wykorzystuje również dane w czasie rzeczywistym z Waze, które Google pozyskał w 2013 roku. W połowie 2018 roku było pięć razy więcej użytkowników Map Google niż łącznie w Apple Maps i MapQuest. Zobacz przenośny GPS, Google Earth i Google.

Subskrybuj

Zapisz się do naszego Newslettera