Hosting WWW

Hosting WWW

to usługa online, która umożliwia publikowanie witryny lub aplikacji internetowej w Internecie. Kiedy rejestrujesz się w usłudze hostingu, w zasadzie wynajmujesz trochę miejsca na fizycznym serwerze, na którym możesz przechowywać wszystkie pliki i dane niezbędne do prawidłowego działania Twojej witryny.

Serwer to fizyczny komputer, który działa bez przerwy, dzięki czemu Twoja platforma jest dostępna przez cały czas dla każdego, kto chce ją zobaczyć. Twój usługodawca hostingowy jest odpowiedzialny za utrzymanie i działanie tego serwera, ochronę go przed złośliwymi atakami i przesyłanie treści — takich jak tekst, obrazy, pliki itp. — z serwera do przeglądarek odwiedzających.

Decydując się na założenie nowej witryny internetowej, musisz znaleźć dostawcę usług hostingowych, który zapewni Ci tę przestrzeń serwerową.

Twój host internetowy przechowuje wszystkie Twoje pliki, zasoby i bazy danych na serwerze. Za każdym razem, gdy ktoś wpisze nazwę Twojej domeny w pasku adresu swojej przeglądarki, Twój host przesyła wszystkie pliki niezbędne do obsługi tego żądania.

Subskrybuj

Zapisz się do naszego Newslettera